ФОТО: Васко Тодоров се врати во Македонија - веднаш излезе на дружба со пријателите

Македонскиот комичар Васко Тодоров, во јавноста познат како Тошо Малерот од хумористичната емисија К-154 веќе неколку години живее во Австралија заедно со својата сопруга Марија Христова, со која се ожени 2015 година.

Тој пред неколку дена се врати во Македонија. Дека стигнал во Скопје прв објави неговиот пријател Бранко Огњановски, односно Миле Паника. Тој заедничката слика ја стави на „Твитер“ и напиша дека се пак заедно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега