ФОТО: Ужасна несреќа кај Качанички пат - Го прегазило возило додека си косел трева

Страшна сообраќајна несреќа се случила предмалку на Качанички пат, кај Индустриската Зона Визбегово, каде автомобил од спротивна лента изгубил контрола и удрил маж кој си ја косел тревата пред куќата.

Фотографијата е објавена на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам", а според податоците, човекот кој бил прегазен е жив, а бил удрен во пределот на нозете.

Има полиција и Брза помош на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега