ФОТО: Уште еден напаѓач со пиштол забележан кај „Скендербег“

Инцидент го одбележа вечерашниот протест против францускиот предлог, откако демонстрантите беа нападнати кај плоштадот „Скендербег“.

Едно од лицата пукаше со пиштол, по што МВР објави дека е приведено во полициска станица

Уште една фотографија со појави од уште еден напаѓач кој имал огнено оружје со него, а тоа може да се погледне ТУКА.

06.07.2022 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега