ФОТО: Туристите масовно ги откажуваат летувањата во Црна Гора - испливаа згрозувачки фотографии

Секоја година ситуацијата на летувалиштата во Црна Гора е се полоша и полоша кога станува збор за отпадот на улиците и плажите, што предизвикува гнев кај туристите, а поедини токму од таа причина го откажуваат одморот таму.

Иако летната сезона само што започна, на друштвените мрежи се појавиле фотографии на кои е прикажана згрозувачка глетка - купишта отпад.

Надлежните служби ниту минатите години не реагираа на оваа ситуација, со оглед на тоа дека не е прва година  делови од земјата да изгледаат вака, а се чини дека и оваа година ништо нема да се промени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.06.2019 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега