Фото: Трагедија во Германија - се судрија два мали авиони, има загинати

 

Најмалку две лица загинаа во судат меѓу два мали авиони во Геманија, јави јавниот сервис SWR.

До сударот дошло во близина на местото Швебиш Хал во југозападна Германија.

Засега не е познато дали има уште жртви.

Како што пишуваат германските медиуми, се судриле ултра лесни и мали авиони додека се приближувале до аеродромот.

 

 

 

16.04.2018 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега