ФОТО: Тој е најважниот маж во нејзиниот живот, а сега слави роденден - Лила Филиповска со емотивна посвета

Тој е нејзината најголема поддршка, најголема љубов и најзначаен маж во нејзиниот живот.

Синот на водителката Лила Филиповска слави 27 роденден, а гордата мајка сподели неколку негови фотографии од детството, па до сега и во опис напиша емотивна порака.

„Еден живот една љубов…син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…ете затоа сум толку силна. Најсреќен роденден Филипе мој да си здрав, жив и најсреќен…и уште долго да ме чуваш, браниш, пазиш и мазиш… те сака што би рекол ти мајка ти Лиле Филипова“, напиша Лила.

24.09.2021 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега