ФОТО: Тој е една од жртвите на трујното убиство во Сурчин - Неџа убиен заедно со мајка му и тетка му

42-годишниот Неџа Шубара нарекуван Шуби кој заедно со мајка му и тетка му бил убиен од 25-годишниот Драгослав Јовановиќ, а потоа нивните лешеви биле фрлени во септичка јама, во луксузна куќа, наводно се занимавал со продажба на половни автомобили.

Членовите на неговото пошироко семејство со потресни зборои се збогуваат од него на друштвените мрежи.

Шубара наводно имал невенчана сопруга со која живеел, а неговото исчезнување е пријавено на истиот ден кога Јовановиќ во Белград пукање во својата сопруга Теодора, а потоа изврши самоубиство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.06.2019 - 12:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега