ФОТО: Тинејџерка има најдолга коса на светот - не ја шишала 11. години, го соборила и сопствениот рекорд

Индијката Ниланши Пател ја има титулата за ттинејџерка со надјолга коса на светот, а оваа година го соборила и сопствениот рекорд кој изнесува 190 сантиметри.

Девојката од Модасе во индиската држава Гујарат добила во 2019 година сертификат од Гинисовата книга на рекорди, а сега го подобрила својот резултат.

Nilanši Patel

Пријателите и школеските колеги ја нарекуваат Златокоса по прицезата со голга коса од бајките на браќата Грим. Ниланши Пател 11 години не била на фризер, а тоа по испуканите краеви на нејзината коса и тоа како е видливо.

Nije se šišala 11 godina

-Кога имав 6 години доживеав многу лошо искуство во локалниот фризерски салон. Оттогаш не сакам да се шишам. Моите родители го почитуваат мојот избор и сега косата ми носи среќа - вели таа.

Roditelji poštuju njen izbor

За да може да се движи и притоа да не се сопнува на сопствената коса таа мора да носи високи потпетици.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега