ФОТО: Тешка сообраќајка во Полска - тројца загинати, десет деца префрлени во болница

Тројца мажи загинаа, а десет деца се повредени во несреќа во која учествувале две патнички возила и автобус во кој имало тинејџери, соопштиле пожарникарите.

Портпаролот на пожарникарната служба Рафал Мелник денеска рекол дека несреќата се случила на патот северно од градот Олштин. Сите настрадани биле во автомобилите.

Hitna pomoć

Од 32 деца, колку што имало во автобусот, 10 се здобиле со повреди и префрлени се во болница, рекол Мелник.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2019 - 09:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега