ФОТО: Тешка сообраќајка синоќа во Македонија - повеќе лица повредени

 

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш.

-Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се посериозно повредени а три се здобиле со помали повреди, пишува Струмица денес.

Сообраќајот на магистралниот пат А-4 бил во прекин, а возилата се упатувале по локален пат.

 

 

 

12.08.2017 - 11:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа