Фото: Тажна глетка на кејот на Вардар - болен и немоќен коњ оставен да умре

На пешачката патека на кејот на Вардар во Скопје, од вчера попладне има болен и немоќен коњ, кој во тешки маки е оставен да умре. Како што пишуваат од „Анима мунди“, коњот од устата испштал зелена течност и тешко дишел.

 

 

 

 

28.05.2018 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега