Фото: Тажна е сликата утрово во Охрид - бисерот на Балканот во пустош

 

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Фотографии од последиците по силното невреме во Охрид погледнете ТУКА.

 

 

 

18.03.2018 - 10:50
Фото: 
Охрид 1

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега