ФОТО: Таткото и понатаму се бори за живот - мајка и ќерка од Србија загинале во страшна несреќа во Бугарија

Во петокот утрината, на магистрала во Бугарија која води кон Грција, се случила страшна сообраќајна несреќа во која настрадале мајка и ќерка од Србија, додека таткото и понатаму се бори за живот.

Семејството од Пирот тргнало на одмор кон Грција, а кај местото Кочериново во Бугарија дошло до директен судир на нивното возило „фиат падна“ со автобус кој сообраќал на релација Благоевград-Спарева бања.

Svetlana Rančić

Како што пишуваат српските медиуми, на лисе место од нагмечената врата загинала 54-годишната Светлаана Ранчиќ, додек нејзината 16-годишна ќерка Анџела од истите повреди починала на пат кон болница. Двете во моментот на несреќата спиеле.

Возач бил таткото, 60-годишниот М.Р. за кој лекарите и понатму се борат. Засега не е познато зошто дошло до судир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега