Фото: Тајфун направи хаос во Јапонија- илјадници куќи немаат стрја со недели

Во силнио тајфун дувале ветрови со 216 километри на час, најмалу едно лице загинало, а нанесена е огромна материјална штета.

Најголемата компанија во снабдување на електрична енергија во Јапонија имаат потешкотии во снабдување на градовите со електрична енергија поради оштетени електрични столбови.

„Веруваме дека ќе успееме да го поправиме дефектот, но ќе ни бидат потребни најмалку две недели“ рекол сопственикот на компанијата на прес со новинарите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.09.2019 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега