ФОТО: „Свету, збугум“ - една од најубавите жени на светот откри од каква болест боледува

Манекенката Криси Тајген, сопруга на познатиот пејач Џон Леџенд, има сериозни здравствени проблеми.

Таа неодамна изјавила дека вбризгала ботокс во пазувите за да го спречи прекумерното потељње, а сега има тегоби. Имено, Криси мака мачи со натечените усни.

 
 
 
View this post on Instagram

thank you, next (jk I love you) @monicarosestyle @brittsully @kristinestuddmakeup

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on Feb 10, 2019 at 4:19pm PST

Славната убавица објавила фотофграфија на Твитер и објаснила дека боледува ов состојба која се нарекува ангиоедем, а потоа додала дека е многу вознемирена поради тоа.

-Многу сум вознемирена и тажна што мојата држава, Јута, одлучи да ме проколне со оваа ужасна болест. Дали знаете дека со ангиоедем може да биде предизвикана висинска болест? Секој ден учам по нешто ново. Мојата усна ќе експлодира. Збогум свету. Голема е, сјајна, тврда како стакло - напишала Криси.

Американската акдемија за алергии, астма и имунологија ја дефинира оваа болест како болест во која отекуваат слоеви кожа и најчесто се јавува кај меки ткива како што се очните капаци и усните. Често предизвикува алергиска реакција на храна и лекови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.08.2019 - 09:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега