ФОТО: Супермаркетите празнат рафтови - расипаните виршли се повлекуваат од промет

Откако Агенцијата за храна и ветеринарство ги забрани за промет виршлите од типот „Вуди“, во големите супермаркети низ земјава може да се забележат цели колички виршли кои веројатно ќе одат на депонија. Фотографијата е направена во еден од големите суперкармети денеска


Детали за одлуката на АХВ прочитајте тука

Какви проблеми предизвикува бактеријата, прочитајте тука

22.09.2022 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега