ФОТО: Страшно невреме во Србија - град со големина на јајце предизвика штети

Огромно невреме кое беше најавено од страна на УХМР започна во Србија.

Во Чачачк, Вовјовидна, Горњи Милановац и Ужице беше забележан град со големина на јајце.

Засега нема извештај за точните направени штети.

Интересно е тоа што градот кој паѓал немал облик на топче, туку имал неправилна форма и изгледало како плодови од костен, со боцки.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2019 - 21:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега