(ФОТО) Стоилковски: Човекот за кого денеска држев прес-конференција дека избегал од затвор, ми стави лајк на статусот

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски штотуку објави дека човекот за кој денеска држел прес-конференција дека избегал од затвор, му ставил „лајк“ на статус на ФБ. 

„Па има ли поголем срам за државата!?

Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става "ЛАЈК" на статуси, од слобода и во бегство!

Сокол одма оставка! Оливер одма оставка! Ужас!“, стои во објавата на портпаролот Стоилковски. 

25.01.2023 - 20:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега