ФОТО: Стево Пендаровски и неговиот син Огнен даруваа крв - „Да бидеме хумани, да спасиме живот“

Пандемијата на #КОВИД19, за жал, го намали и бројот на крводарувања во земјата. Да покажеме #солидарност и #хуманост. Да даруваме крв и да спасиме нечиј живот, напиша претседателот Стево Пендаровски во опис на фотографијата на која се фотографирани тој и неговиот син Огнен додека даруваат крв.

-И во овие околности, дарувањето крв е безбедно и се одвива по строго утврдени протоколи, напиша Пендаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2021 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега