ФОТО: Среде автобус и испаднаа градите, а таа не забележа-необична фотографија напраена во Белград?

Пандемијата на коронавирус ги принуди земјите ширум светот да воведат мерки за заштита за да го запрат ширењето на инфекцијата.

Носењето заштитни маски во јавниот превоз е една од мерките за заштита од вирусот.

Оваа жена во автобусот носи маска сосема нормално, но еден детаљ им „падна“ во очи на сите, а се чини дека таа не забележа.

Устата покриена, а градите голи.

Според објавеното, сликата е направена во Белград на автобуската линија 95. Луѓето веднаш почнаа да коментираат за нејзиниот начин на облекување.

Сепак имаше и такви кои коментираа дека фотографијата не е направена во Белград, туку во Италија.

Во секој случај многумина се нашле затечени од ваква глетка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега