ФОТО: „Специјални гости Карлеуша, Аца Лукас и Зорица Брунцлик“ - Татјана Лазаревска славеше роденден

Македонската пејачка Татјана Лазаревска која живее во Австралија заедно со сопругот, пејачот Новица Василевски и двајцата синови славеше роденден заедно со своите најблиски.

Таа направи тематска забава на која сите дојдоа маскирани.

На Инстаграм објавила и фотографии од забавата, со кои се пофалила дека специјални гости биле Аца Лукас, Јелена Карлеуша и Зорица Брунцлик, мислејќи на своите пријатели маскирани. Таа пак, се маскирала во Тања Савиќ. Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

My special guest stars on my birthday party...ACA LUKAS ZORICA BRUNCLIK I JELENA KRLEUSA & me asTANJA SAVIC

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_official) on Feb 19, 2020 at 7:30pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

"AVLIJE,AVLIJE" ZORICA I KEMIS #balkannight #balkanmusicc

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_official) on Feb 20, 2020 at 5:30am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 09:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега