ФОТО: Спарно и топло вечерва - температурите низ градовите во Македонија во 20 часот

Сонцето веќе одамна зајде, но и понатаму е топло и спарно

Денеска имавме навистина топол и спарен ден.

Според најавите на УХМР, утре и во среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени. Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.

Ова се температурите измерени во 20 часот низ градовите во Македонија: 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега