ФОТО: Сопругата на водителот на Гранд изгледа како манекенка - Маја е помлада од него 17 години

Воје Недељковиќ веќе 16 години ужива во складниот брак со сопругата Маја, со која го има синот Ѓорѓе.

Сопргата на Воје е помлада од него 17 години, што нималку не му пречело.

-Ќе ми беше неважно Маја да беше постара од мене 17 години, бидејќи во неа најдов личност која ме прави среќна - рекол тој.

-Таа заврши медицина, работи како лекар во Заводот за трансфузија за крв и во моментов е на специјализација за некои крвни работи кои не умеам ни да ги изговорам. Максимално ја поддржувам како и таа мене - рекол Недељковиќ.

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега