(ФОТО) Со пиштол им се закануваше на демонстрантите кај „Скендербег“

Граѓаните кои излегоа да протестираат против францускиот предлог беа пречекани кај плоштадот „Скендербег“ од група луѓе кои ги нападнаа со камења и други предмети.

Освен тоа што некои гаѓаа со камења и други предмети, имаше и едно лице кое извади пиштол и почна да се заканува.

Фотографиите може да ги погледнете ТУКА.

Според први информации, лицето е приведено од полициски службеници.

06.07.2022 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега