ФОТО: Снежна идила во Маврово

Бела покривка се посла и низ туристичката атракција Маврово. Телефоните за резервации во угостителските објекти постојано ѕвонат, а пак угостителите се спремаат да ги дочекаат своите гости. Снегот израдува многумина, од најмали до највозрасни. 

Погледнете како изгледа Маврово ова утро, под снег, кој сите ги изненади. 

 

14.10.2021 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега