ФОТО: Снег го прекри познатото грчко летувалиште

Зимата пристигна и во познатото грчко летовалиште Кавала.

Иако сме навикнати да ја гледаме Кавала во исклучиво летна атмосфера, сега се потсетува на планинска зимска идила.

На социјалните мрежи се појавија неколку фотографии од Кавала, а во некои делов од западна Грција ситуацијата била полоша. Снегот потполно ги прекрил патиштата со снег.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега