ФОТО: Славната убавица загина додека возеше електричен тротинет - сега се огласи нејзиното момче

Момчето на Емили Хертриџ, која минатата седмица трагично загинала возејќи на електричен тротинет, признал дека тој и го купил по повод нејзиниот 35-ти роденден, само една недела пред самата трагедија.

-Џејкоб Хазел, момчето на телевизиската водителка и позната ЈуТјуберка Емили, која минатата седмица загинала возејќи се со електричен тротинет, открил детали кои и претходеле на страшната несреќа. Признал дека тој и го купил електричниот тротинет по повод нејзиниот 35-ти роденден, само една недела пред трагедијата, пренесува “The Sun”.

 
 
 
View this post on Instagram

A couple of things that really make me smile: -remote islands in Mexico -this girl 

A post shared by JAKE HAZELL (@jacob_hazell) on Mar 2, 2019 at 10:08am PST

„Луѓето ми рекоа дека сум јас виновен за несреќата бидејќи сум го купил тротинетот, но не смеам така да мислам. Нејзиното семејство ми кажа дека не сум јас виновен”, изјавил Хазел.

Исто така, открил дека Емили загинала на пат кон клиниката за плодност. Откако задоцнила на термин кај лекарот, Џејкоб почувствувал дека нешто не е во ред. Настрадала откако со електричниот тротинет со кој се возела удрила во камион.

Носела шлем, а нејзиниот трагичен настан поттикнал бројни расправи за безбедноста на електричните тротинети.

 
 
 
View this post on Instagram

HAPPY BIRTHDAY TO THE COOLEST PERSON I KNOW 

A post shared by JAKE HAZELL (@jacob_hazell) on May 25, 2019 at 12:39am PDT

„Требаше да основаме семејство. Срцето ми е скршено”, рекол Џејкоб.

Емили на ЈуТјуб каналот имала повеќе од 340.000 фанови, а секојдневно давала совети за љубов, мода, патувања…

 
 
 
View this post on Instagram

Good morning from Tulum. This place is INCREDIBLE! And I mean...she’s alright too #mexico #tulum #sonicthehedgehog

A post shared by JAKE HAZELL (@jacob_hazell) on Feb 27, 2019 at 8:09am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 17:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега