ФОТО: Славната актерка во шестата деценија ги засени сите

Во деведесетите важеше за секс-бомба, а оттогаш не се поменија работите многу.

Станува збор за 57-годишната актерка Деми Мур, која со својот изглед не оддава дека е во шестата деценија од животот.

Деми свечена вечера на магазинот Харпер базар во Париз ги маѓепса сите во металик балски фустан и изгледаше како модерна принцеза.

Освен Деми, на настанот присуствуваа и сестрите Хадид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа