ФОТО: Скршен од болка и со солзи во очите- Кумот на Шабан првпат дојде на гробот со штаки за да се прости од пејачот

 

Шабан Шаулиќ трагично загина во страшна сообраќајка  во Германија пред една година, а со него во автомобилот беа и неговиот пријател и колега кој исто така загина, Мирсад Кериќ и неговиот кум Слободан Боби Стојановиќ кој за среќа преживеа.

Меѓутоа Слободан се здобил со тешки повреди во несреќата, па се уште не е целосно опоравен, па поради таа причина не можел да дојде на погребот на својот кум, но затоа на ден од годишнината од смртта на Шабан, Боби се одлучил да дојде на гробишатата и а му оддаде почит и да запали свеќа.

Рано наутро во 7 часот, тој со солзи во очите и болка за првпат се прости од Шабан.

Тој во интервју за „Курир“ рекол дека имал низа операции и се уште не е добар.

-На стомакот имам рез од 25 сантиметри, каде што ми е споена карлицата, меѓутоа операцијата не е добро направена, па кога одам чусвтувам силни болки, па веројатно ќе морам повторно на операција.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега