ФОТО: Сите се на улица поради можен нов земјотрес - жителите на Драч ноќта ќе ја поминат надвор

На фудбалскиот стадион во Драч, во парковите, пред железничката, во центарот на грдот и уште на неколку други точки граѓанитите на Драч од страв од нов земјотрес ноќта ќе ја поминат под отворено небо.

Кај фудбалскиот стадион насобраните граѓани со нивните семејства, каде што има и многу деца бараат да се уклучат светлата и да преноќат таму.

И во други албански градови, граѓаните останаа надвор од своите домови.

Инаку, како што пренесуваат албанските медиуми, повредени се околу лица, а за среќа жртви нема, причинета е само голема материјална штета.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега