ФОТО: Сите им се смеат - Ким и Канје ги претставија новите влечки, кој би ги купил?

Каније Вест создаде неколку успешни модни производи, но и оствари соработка со познати брендови како шт се „GAP“ и „Adidas“ во изминатите неколку години.

Музичарот и кландидатот за претседател на неодамнешните избори во САД пред само пет години имал околу 53 милиони долг, но сето тоа успеал да го подмири, а според последните информации на „Форбс“, денес е тежок околу 1,3 милијарди долари.

Но, кога минатата година ги претстави своите 'визионерски' патики за трчање, чија цена изнесуваше 400 долари, на социјалните мрежи почнаа да кружат шеги на негова сметка.

Тоа продолжи откако Каније, со помош на сопругата Ким Кардашијан, ги претстави своите влечки, Yeezy 450, па Твитер екипата не престанува да го исмејува Каније.

Инаку, влечките чинат 65 долари.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HotNewHipHop® (@hotnewhiphop)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2020 - 15:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега