ФОТО: Сите гледаа во мајката на Лука Дончиќ - преубавата Словенка му ја украде славата на кошаркарот

 

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ добил признание за најдобар копшаркар во НБА сезоната.

Дончиќ играл прекрасно во дресот на Далас и просечно бележел 21,2 поени, 7,8 скока и шест асистенции по меч, па не е ни чудо дека добил дури 98 од вкупно 100 гласа на овој избор.

Меѓутоа на свеченото доделување на наградата, славата му ја украла мајка му.

43-годишната Мирјам Потербин се појавила елегантно облечена и со насмевка, поради успехот на синот.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin) on Jun 24, 2019 at 9:34pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

MyI couldn’t be more proud of my sonCongratsRoty 2019

A post shared by Mirjam Poterbin(@mirjampoterbin) on Jun 24, 2019 at 7:11pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

...with the #ROY Award

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin) on Jun 24, 2019 at 10:33pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега