ФОТО: Синовите на Перо Антиќ му го ишараа автомобилот со спреј

Синовите на познатиот кошаркар Перо Антиќ, Лука, Павел и Петар со спреј му го ишараа автомобилот, а тој со нивниот талент за цртање се пофали на Инстаграм.

На средината на хаубата и вратите е напишан бројот „12“, кој Перо го носеше на својот дрес.

Претседателот на македонската кошаркарска федерација беше 13 години во брак со Ружица, со која ги доби трите деца Лука, Павел и Петар.

Погледнете како сега изгледа неговиот „мустанг“ кој чини 70.000 евра:

 
 
 
View this post on Instagram

Racing team PAPOLITO AND PEPELITO #ford #mustang

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on Sep 27, 2019 at 8:52am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2019 - 15:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега