ФОТО: Синот на Борко Ристовски навива за Македонија на Светското првенство

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, минатата година се оствари во улогата на татко, а неговиот син веќе е еден од најголемите нфанови и навивачи на ракометот.

Сопругата на Борко на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која нивниот син ги прави првите чекори со помош на мама, а во описот на фотографијата напиша: Победа за Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега