ФОТО: Силното невреме исфрли тони ѓубре од морето во Далмација

Силно невреме во Далмација, од морето излегоа тони ѓубре.

Претежно се работи за ѓубре од Албанија, каде тамошниот отпад неконтролирано завршува во реките, кои потоа до морето доведуваат абнормални количини пластични и други амбалажи, пишува Далмација Данас.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.11.2019 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега