ФОТО: Силна бура направи хаос во Германија - откронати дрва расфрлани насекаде

Поради буда со оркански ветер во западна Германија, железничката компаниоја Дојче бон го запрела регионалниот сообраќај, како и сообраќајните возови на долги дистанци.

Компанијата навела дека возовите се запрени на станиците во Северна Рајна-Вестафлиј порадо тоа што неколку линии се блокирани кога дрва паднале на шините.

Метеоролошката служба издала предупредување за големиот дел од западна и централна Германија каде се очекуваат удари од ветер и до 120 километри на час, а утре се очекуваат и силни врнежи, пренесува АП.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.03.2019 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега