ФОТО: „Си летна една година“ - внуката на Наум Петрески слави роденден

Ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески, Анастасија, пред една година ја роди малата Андреа, која денеска слави роденден.

Таткото на Андреа, пејачот Владимир Поповски на својот Фејсбук профил сподели фотографија со честитка до својата ќерка.

„Си летна една година. 05.03.2019“, напиша тој на „Фејсбук“.

Пејачот на „Биоритам“ и ќерката на Наум се венчаа лани во јануари, а свадба правеа два месеци откако се роди нивната ќерка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2020 - 17:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега