ФОТО: Швајцарците му се поклонија на Новак - во Женева дочекан со слатко изненадување

Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот „лут“ ривал Роџер Федерер бил дочекан со една слатко изненадување.

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ после освојување на шампионската титула на Вимблдон се упатил со семејството на заслужен одмор. После неколку поминати денови во Шпанија кај својот брат Марко, Ноле сега е во Швајцарија.

И тоа во Женева. Таму бил дочекан со интересн десерт во хотелот. Погледнете:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.07.2019 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега