ФОТО: Сестрата на српската пејачка ослабе 50 килограми - сестрите сега неверојатно си личат

Пејачката Ана Кокиќ важи за една од најзгодните пејачки во регионот, но малкумина луѓе знаат дека истото важи и за нејзината сестра Маја која до неодамна беше сосема поразлична од денес.

Имено сестрата на пејачката долго време водеше битка со вишокот на килограми, па во еден момент ослабела дури 50 килограми.

Маја Кокиќ е седум години помлада од нејзината сестра, но тие две се многу блиски како и најдобри пријателки, пишуваат српските медиуми.

Таа и е и една од најголемите поддршки во музичката кариера на сестра и, а и беше и поддршка во најтешките моменти кога се разведуваше пејачката.

Иако Маја одлично пее таа никогаш не сакала да се занимава со јавниот живот, но често сака да се фотографира за на Инстаграм, погледнете.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on Jun 1, 2013 at 3:52pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Čista ljubav. #love #sisters #girls #smile #sisterpower #hug #purelove #enjoyinglife #lifeisbeautiful #myangel #sharelove #happiness

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on Feb 24, 2019 at 12:08pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

 #hello #girl #me #beauty #fashion #enjoyinglife #lifeisbeautiful #smile #happiness #lovely #boots #autumn #colors

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on Nov 2, 2018 at 12:52pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега