ФОТО: Сега сите знаат колку се убави македонските девојчиња - Ријана објави фотка од Елена Ристеска

Македонската пејачка Елена Ристеска  деновиве има на што да биде горда откако нејзина фотографија се најде на профилот на мејк – ап линијата на Ријана, „FentyBeauty“.

Нејзиниот шминкер, добро познатиот Даниел Николовски ја нашминка Елена со пудрата за порцеланска кожа на Fenty, која е од козметиката на Ријана, па целито процес го заокружија со фотографија, а таа стигна и до пејачката. 

Ристеска овие убави вести ги сподели на својот „Инстаграм“ профил заблагодарувајќи се на Даниел и на  „FentyBeauty“. Фотографијата за кратко време доби повеќе од 21 000 лајкови. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега