ФОТО: Се запали куќа во Кисела Вода- пожарникарите на терен го локализираат пожарот

Скопската пожарна на својот Фејсбук профил информира дека денеска интервенирале во Кисела Вода каде избувнал пожар во куќа.

Брзата реакција спречило ширење на пожарот и на соседните објекти.

„-Информација!!!!! 

Пожар на Мариовска бр.5 во о.Кисела Вода 

Запалена кровна конструкција 

Брзата реакција спречи ширење на пожарот и на соседните објекти

Пожарот е локализиран 

Бидете безбедни и внимателни !!!“, пишува во објавата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега