ФОТО: Се расчистува паднатиот кров во средното хемиско училиште во Скопје

Поради силното невреме и ветерот кој дуваше до 100 километри на час, се оштетија неколку објекти во Скопје.

Граѓаните на социјалните мрежи споделија каков хаос остави невремето.

Еден од објектите кои се оштетија беше и средното хемиско училиште в„Марија Крири Склодовска“ чиј кров беше турнат од силниот ветер.

Последна реконструкција на покривот на ова училиште била направена во 2009 година, информираше градоначалникот Петр Шилегов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега