ФОТО: Се породи македонската убавица - познато е и името на бебето

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска.

Ќерката на Катарина и нејзиниот вереник Цобе ќе се вика Кира. Тие се веќе родители на двегодишниот Вања.

Честитки за семејството.

Катарина

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 13:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега