ФОТО: Се дезинфицираа улиците во Старата скопска чаршија

За да се заштити здравјето на граѓаните Градот Скопје денеска спроведе акција за дезинфекција на Старата скопска чаршија. Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ извршија дезинфекција на сите внатрешни улици и делови од чаршијата, со употреба на специјално комунално возило за оваа намена.

Активностите за чистење и дезинфекција на јавните површини во градот се со цел да се подигне нивото на јавната хигиена и да се заштити здравјето на граѓаните од ширењето на корона вирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2020 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега