ФОТО: Само сакала убави веѓи, а го одбила овој ужас

За да имаат полни и убави веѓи многумина ја пробуваат оваа 3Д техника на исцртување на веѓите каде мајстор за тетоважи ги тетовира веѓите со полутраен тинт.

Но, овој третман не е без ризик.

42-годишната Јами Ледбетер од Мизури, САД после овој третман имала 4 веѓи.

Таа отишла кај жена која тврдела дека има диплома за оваа техника, но после третманот останала шокирана кога видел дека има 4 веѓи.

Погледнете:

obrve1

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега