Фото: Рускиот претседател без облека во виолетова бунда

 

На Фејсбук страницата „Museum of Internet“ е објавена карикатура од Владимир Путин, а која со сигурност нема да му се допадне на рускиот претседател.

Имено, Путин облечен во виолетова бунда, носи и виолетува шубара со црвен рубин, на левото уво има обетка, а околу врат му виси ланче со розево мече и знакот на СССР.

Оваа слика со сигурност нема да му се допадне на Путин, со оглед на тоа дека не е баш наклонет кон ЛГБТ популацијата.

vladimir-putin-u-roze-bundi

 

 

 

19.03.2018 - 23:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега