ФОТО: Роналдо во топ форма- совршено тело со кое може да се гордее

Асот на италијанскиот шампион Јувентус уште еднаш потврди дека е најподготвениот светски фудбалер. Покрај генетиката сепак најголема заслуга за ваквата дефиниција на телото има самиот Роналдо.

Може да се каже дека тешко постои некој друг фудбалер на светот кој толку  многу од времето го минува во сала за вежбање. 34-годишниот Кристијано поради спартанскиот стил на живото и долгите посети на теретана има тело со кое може да се гордее. На неговото тело се оцртуваат и забележуваат сите мускули кој ги има човекот.

Роналдо горд на својот изглед редовно на социјалните мрежи објавува фотки од теретана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2020 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега