ФОТО: Роналдо ја остави оваа убавица поради Георгина, а таа секојдневно му покажува што пропушта

Пред да ја запознае Шпанката Герогина Родригез, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо имаше прилично бурен љубовен живот.

Еден од најголемите заводници во светот на фудбалот имаше афери со бројни убавици, а само една во низата беше и прекрасната Елиса Де Панисис. 

Оваа позната актерка и инфлуенсерка имаше афера со славниот фудбалер на Јувентус во 2016 година, меѓутоа Роналдо наводно ја откачил кога ја запознал Џорџина. Атрактивната црнка брзо го освоила срцето на фудбалерот и неговите авантури со популарните убавици станаа дел од минатото.

Сепак, Елиса секојдневно му се „одмаздува“ на посебен начин - таа со објавување на провокативни фотографии на социјалните мрежи јасно му дава до знаење што пропушта...

 
 
 
View this post on Instagram

Bodrum ...

A post shared by  (@elisadepanicis) on Aug 7, 2020 at 12:50pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Dress  @albinadylaofficial  @renecaovilla  @vlady_mua  @palazzinagrassi  @safilogroup with @luigocsamagreb

A post shared by  (@elisadepanicis) on Sep 10, 2020 at 6:32am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Be in the nature @lelaradulovic new Collection of @elisadepanicis_collection

A post shared by (@elisadepanicis) on Sep 14, 2020 at 8:49am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.09.2020 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега