ФОТО: Роки против корона вирусот - Силвестер Сталоне покажа како се штити себеси

Актерот Силвестер Сталено бил виден и фотографиран во една аптека како купува разновидна медицина за домашна употреба, за во моментот кога плаќал на каса да стави и хируршки ракавици.

На сите им било јасно дека популарниот Оскаровец на овој начин избегнува директен контакт со луѓето од околината.

Може да се заклучи дека актерот води сметка за своето здравје и со тоа што стои на дозволена оддалеченост од касиерката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.03.2020 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега