ФОТО: Реконструирана улицата „4“ во Долно Лисиче

Целосно е реконструирана улицата „4“ во Долно Лисиче во должина од 270 метри и површина од 820 квадратни метри.

Како што соопшти Општина Аеродром, реконструкцијата на улицата опфати рехабилитација на оштетениот асфалт и поставување нов тампон и нов слој асфалт.

Од Општина Аеродром информираат дека со забрзана динамика ја уредуваат патната инфраструктура и го олеснуваат секојдневното функционирање на жителите. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2019 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега